Odgrzybianie klimatyzacji – Turek i okolice

Odgrzybianie klimatyzacji – Turek

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym montażem klimatyzacji a także serwisem klimatyzacji w domach i biurach na terenie miasta Turek i okolicznych miejscowości.

Odgrzybianie klimatyzacji jest niezmiernie ważne z punktu widzenia naszego zdrowia. Jeśli masz podejrzenia, że Twój klimatyzator wymaga właśnie odgrzybiania – nie zwlekaj – zleć nam profesjonalne odgrzybianie twojego klimatyzatora i nie ryzykuj infekcji, uczulenia czy podrażnień górnych dróg oddechowych. Brudny klimatyzator jest bardzo niezdrowy przy codziennym, długotrwałym użytkowaniu

Kiedy warto odgrzybić klimatyzację?

Są trzy momenty, w których warto przeprowadzić odgrzybianie klimatyzacji w domu lub biurze. Pierwszym z nich rok po ostatnim przeglądzie i odgrzybianiu klimatyzacji. Zalecanym, niezbędnym minimum przy zachowaniu zdrowego powietrza w domu, jest odgrzybianie klimatyzatora minimum raz do roku. Idealnym momentem jest zawsze początek wiosny – jako iż wtedy występuje większa wilgotność powietrza. Ostatnim, najbardziej oczywistym momentem na odgrzybianie jest nieprzyjemny zapach wydobywający się z klimatyzacji. Świadczy on o intensywnym rozwoju grzybów niebezpiecznych dla zdrowia. Należy podjąć działanie.

Odgrzybianie klimatyzacji
Usuwanie grzybów z klimatyzacji

Odgrzybianie klimatyzacji – jak wygląda usługa? Turek i okolice

Podczas wykonywania usługi odgrzybiania klimatyzacji, dokonujemy między innymi czyszczenie i odkażanie najważniejszego w tym wypadku elementu – czyli filtra. Zbiera on najwięcej zanieczyszczeń, a w połączeniu z wilgocią i pokojowymi temperaturami, jest to miejsce najbardziej narażone na rozwój grzybów. Filtr należy czyścić minimum raz w roku.

Odgrzybiamy filtr i skraplacz – co jeszcze?

Czyszczeniu i konserwacji wymaga też skraplacz. Najważniejsza jest tu chłodnica w klimatyzatorze, która zasysa razem z powietrzem wszelkiego rodzaju zabrudzenia stałe. Chłodnica skraplacza to również doskonałe warunki do rozwoju grzybów, dlatego te elementy również powinno się sprawdzić raz do roku. Do czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji wykorzystujemy środki chemiczne na bazie kwasów i zasad. Spryskanie tworzy pianę usuwającą zanieczyszczenia, którą później czyścimy wodą oraz płynem usuwającym grzyby, pleśń i drożdże.

Profesjonalne dgrzybianie klimatyzacji – Turek, Konin, Koło, Uniejów, Poddębice, Kalisz, Pleszew.

Zadaj nam niezobowiązujące zapytanie!

3 + 9 =