Dbać o powietrze oraz temperaturę możemy na różne sposoby np. za pomocą oczyszczaczy powietrza, oraz grzejników lub ogrzewania podłogowego, ale co w przypadku gdy nasze biuro czy pokój znajdujący się w bloku lub domu znajduje się w takim położeniu gdzie zimą ogrzewanie nie pomaga, a latem jest za gorąco lub po prostu chcemy zaoszczędzić? Wtedy z pomocą przychodzi klimatyzacja, która nie tylko schładza powierzchnię, ale także ją ogrzewa i oczyszcza je.

Klimatyzator kasetowy co to jest?

Są to klimatyzatory, których nazwa wywodzi się z tego, że są one podobne do kasetonów sufitowych. Dzięki temu, że klimatyzatory montowane są w sufitach, mamy możliwość dostosowania ich w taki sposób, aby powietrze dochodziło, do każdego kąta, w którym znajduje się urządzenie. Jednak gdy powietrze nie dochodzi wszędzie możemy dokupić dodatkowe wentylatory dlatego też tego typu urządzenia nazywane są jako klimatyzatory 360. Urządzenie te współpracuje także ze skrzynią, która zamontowana jest na dworze. Odpowiada ona za odprowadzanie zimnego lub gorącego powietrza z pomieszczenia, gdyż klimatyzator działa tak, że jak np. jest lato to wywiewa ciepłe powietrze na zewnątrz a wpuszcza do środka zimne. Ze względu na rozmiary sprzętu, które możemy dowolnie modyfikować nadaje się on idealnie zarówno do dużego jak i małego pomieszczenia. Możemy spotkać też warianty, które są zdalnie sterowane np. w przypadku smart dom, gdzie może być on sterowany za pomocą tabletu, telefonu, czy wbudowanego pilota w ścianę.

Klimatyzatory kasetowe bardzo często spotykane są w:

  • Firmach – biurach
  • Domach, mieszkaniach
  • Obiektach handlowych – gdzie przewija się duża liczba osób i jakość powietrza w tych miejscach powinna być na wysokim poziomie
  • Restauracjach, barach, kawiarniach
  • W małych pomieszczeniach typu: stacjach paliw, niektórych toaletach publicznych
  • Czasem także tego typu rozwiązania mogą znajdować się w nowoczesnej komunikacji miejskiej lub komunikacji pociągowej zwanej PKP

Tego typu sprzęty występują w różnej kolorystyce, którą można dobrać do każdego wnętrza. Klimatyzatory kasetowe wyróżniają się cichą pracą i bardzo ładnym wyglądem, a materiały zastosowane do produkcji takiego urządzenia są wysokiej jakości dzięki temu nie musimy się bać, o jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne. Firmy oferujące sprzedaż tego typu klimatyzatorów bardzo często umożliwiają nam umówienie specjalisty, który zbierze nam wymiary z miejsca, gdzie ma się znajdować sprzęt oraz jeśli zajdzie taka potrzeba w ramach usługi gwarancyjnej lub pogwarancyjnej dokona podstawowych czynności serwisowych klimatyzatora.