Psychoterapia w Rzeszowie - klimatyzacjeturek.com.pl

Psychoterapia w Rzeszowie

Jeśli czujesz, że życie zaczyna Cię przerastać, przestajesz radzić sobie z codziennymi problemami, jeśli dopadł Cię długotrwały smutek, a rady najbliższych "weź się w garść" odnoszą wręcz odwrotny skutek, zapewne potrzebujesz pomocy. Pomocy psychologa, a może psychoterapeuty.


W Rzeszowie jest kilka ośrodków psychoterapii, gdzie możesz uzyskać pomoc. Z pewnością najpierw warto udać się na wizytę do psychologa lub psychiatry. Do profesjonalisty. On Cię uważnie wysłucha i będzie wiedział, czy Twoje złe samopoczucie to jedynie chwilowe obniżenie nastroju, czy może początek depresji. Jeśli tak się dzieje, wspólnie zastanowicie się, czy dobrym wyjściem może okazać się psychoterapia.


Czym jest psychoterapia?


Są różne nurty psychoterapii, ale każdy z nich nastawiony jest na pomoc człowiekowi, który cierpi. Człowiekowi, którego nic nie cieszy, zamyka się w sobie, unika kontaktów z ludźmi, boi się każdego wyzwania i każdego dnia... Psychoterapia może być indywidualna i grupowa. Aby zdecydować, jaką wybrać, najlepiej porozmawiać właśnie z psychologiem.


Psychoterapia indywidualna


Jest to po prostu rozmowa. Rozmowa szczególna, bo psychoterapeuta nie mówi o sobie, za to bardzo uważnie słucha. Pacjent decyduje, o czym chce rozmawiać. Ma zapewnioną dyskrecję i pewność, że żadna informacja nie przedostanie się poza mury gabinetu. Terapeuta jest osobą życzliwą, która chce pomóc. Pacjent może otwarcie mówić o wszystkim, co go boli, czego się obawia. Często jest to powrót do przeszłości, zwłaszcza w psychoterapii psychodynamicznej. Nie bez powodu, to właśnie w dzieciństwie mają źródło nasze lęki i fobie. Pacjent w trakcie psychoterapii zaczyna lepiej rozumieć siebie, swoje emocje i mechanizmy obronne. Dzięki temu ma szansę zmieniać siebie i modyfikować własne postępowanie.


Podstawową zasadą jest umówienie się z terapeutą co do częstotliwości i miejsca spotkań, przybliżonego czasu trwania psychoterapii oraz ceny. Niektóre nurty psychoterapii trwają krócej, inne dłużej. O jej zakończeniu z reguły decyduje pacjent. Podstawowym celem psychoterapii jest pomoc w sytuacji, gdy człowiek, pozostawiony samemu sobie, nie potrafi sobie poradzić, zalewają go złe emocje i traci chęć do życia.

Słowa kluczowe:psychoterapia rzeszów,